Encyklopedie dějin města Hodonín

Karel Berka

    Karel Berka


    • * 6. prosince 1879 Strážnice – † 11. ledna 1963 Hodonín


    • starosta města Hodonína ve 2 volebních obdobích od 28. června 1926 do 6. října 1930 a od 6. října 1930 do 27. března 1931, kdy většina městského zastupitelstva rezignovala, výnosem zemského úřadu v Brně (13. dubna 1931) byl jmenován vládním komisařem


    • zajímavé okolnosti

      v jeho úřadu byla postavena budova se sídlem pošty, okresního soudu a berní správy
      - manželka Františka (roz. Samsonová), druhá žena Zdena (roz. Váchová)


    • bydliště

      Hodonín, ulice Palackého


    • vzdělání

      - absolvoval učitelský ústav v Brně


    • zaměstnání

      řídící učitel, vyučoval na obecních školách v Týnci, Mor. Nové Vsi a Hodoníně, kde se stal řídícím učitelem školy na Mírovém náměstí (1931 - 39)

    • odborné a zájmové organizace

      působil v řadě spolků - Učitelská jednota Komenský, Hlahol, spolek Masarykova muzea, působil i v sokole jako starosta Sokolské župy slovácké


    • obrazy

      img0057.jpg


    • autor

      Havlík


Aktualizováno: 03. 07. 2012